Kavárna Universitas: Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky, 28. 2. 2023

Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky

Jaké jsou souvislosti mezi environmentální etikou a estetikou? Jakým způsobem ovlivnil romantismus náš způsob vidění přírody? A proč dnes nestačí romantická negace extraktivismu?

Srdečně Vás zveme na první Kavárnu Universitas tohoto roku, která se bude konat v úterý 28. února 2022 od 17:00 v Klubu 29. Hostem bude náš kolega David Rozen, který promluví o současné klimatické krizi z filosofického pohledu.

Kde: Klub 29, Pardubice

Kdy: 28. února 2023 od 17:00 do 19:00

Vstupné dobrovolné

Mgr. David Rozen

David Rozen je vědeckým pracovníkem a externím vyučujícím katedry filosofie a religionistiky FF UPCE. Ve svém doktorském studiu se zaměřuje na oblast environmentální filosofie, etiky a estetiky. Absolvoval bakalářské a magisterské studium filosofie na ÚFAR Karlovy Univerzity v Praze a studijní pobyty v Rakousku, Německu a Irsku. Podílel se na odborné redakci českého překladu Wittgensteinových Poznámek k filosofii psychologie.