Kavárna Universitas

 

 

Kavárna Universitas - cyklus neformálních diskusních večerů nad tématy z vědy a vědění 

 

Kavárna Universitas je prostorem pro setkávání s osobnostmi, které mají co říct jak studentům a akademikům, tak široké veřejnosti. Formou přednášek, panelových diskusí či workshopů umožňuje nahlédnout hlubší souvislosti otázek, jež si klade dnešní člověk a společnost. Pestrým výběrem témat a hostů přispívá ke všeobecnému vzdělání za hranicemi univerzitních studijních programů. Vstup volný pro zájemce z široké veřejnosti.

Od dubna 2022 probíhají akce Kavárny Universitas v pardubickém Divadle Exil zpravidla každé třetí úterý v měsíci v čase 17 – 19h s možností posezení při kávě či jiném nápoji. Vstupné na všechny akce je dobrovolné, přičemž výtěžek putuje na charitativní účely přes organizaci vybranou vystupujícími hosty. Bližší informace o proběhnuvších i plánovaných setkáních naleznete na sociálních sítích Kavárny Universitas a Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. 

Tým Kavárny Universitas tvoří studentky a studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice: Lukáš Černý, Zdeňka Horáčková, Lukáš Jadrný, Tomáš Jansa, Aneta Kohoutová a Zdeněk Tetřev.

 

Květnová Kavárna Universitas

 

Srdečně Vás zveme na květnovou Kavárnu Universitas, která se bude konat v úterý 17. května 2022 od 17:00 v Divadle Exil. Hostem bude historik Zdenek Hazdra, který pohovoří o aristokracii.

 

Aristokracie

Termín, kterému se dostává velké pozornosti nejen v historických kruzích, ale i v popkulturních reflexích. V posledních letech můžeme sledovat poměrně velký zájem veřejnosti o osudy nositelů urozených jmen jak v současné době, tak v nedávné minulosti. Zároveň se setkáváme i s četnými protikladnými reakcemi. Proč tomu tak je? A jak se šlechta vyrovnávala se změnami, které s sebou přinesly vznik Československé republiky v roce 1918 a později nacistická okupace a komunistická diktatura?

 

Kde: Divadlo Exil

Kdy: 17. května 2022 od 17:00 do 19:00

Vstupné dobrovolné

 

 

Proběhlé večery Kavárny Universitas