Kavárna Universitas

 

 

Kavárna Universitas - cyklus neformálních diskusních večerů nad tématy z vědy a vědění 

 

Kavárna Universitas je prostorem pro setkávání s osobnostmi, které mají co říct jak studentům a akademikům, tak široké veřejnosti. Formou přednášek, panelových diskusí či workshopů umožňuje nahlédnout hlubší souvislosti otázek, jež si klade dnešní člověk a společnost. Pestrým výběrem témat a hostů přispívá ke všeobecnému vzdělání za hranicemi univerzitních studijních programů. Vstup volný pro zájemce z široké veřejnosti.

Od dubna 2022 probíhají akce Kavárny Universitas v pardubickém Divadle Exil zpravidla každé třetí úterý v měsíci v čase 17 – 19h s možností posezení při kávě či jiném nápoji. Vstupné na všechny akce je dobrovolné, přičemž výtěžek putuje na charitativní účely přes organizaci vybranou vystupujícími hosty. Bližší informace o proběhnuvších i plánovaných setkáních naleznete na sociálních sítích Kavárny Universitas a Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. 

Tým Kavárny Universitas tvoří studentky a studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice: Lukáš Černý, Zdeňka Horáčková, Lukáš Jadrný, Tomáš Jansa, Aneta Kohoutová a Zdeněk Tetřev. 

 

Zářijová Kavárna Universitas: Rok v San Franciscu. Genderový výzkum v daleké Kalifornii

 

Srdečně Vás zveme na zářijovou Kavárnu Universitas, která se bude konat v úterý 20. září 2022 od 17:00 v Divadle Exil. Hostem socioložka Nina Fárová, která bude hovořit o zkušenostech z Ameriky, ale i o chytrých technologiích.

 

Kde: Divadlo Exil

Kdy: 20. září 2022 od 17:00 do 19:00

Vstupné dobrovolné

 

Mgr. Nina Fárová, Ph.D.

Nina Fárová je socioložka a genderová specialistka působící v Sociologickém ústavu Akademie věd ČR. Minulý rok strávila díky Fulbright-Masarykovu stipendiu několik měsíců na Státní univerzitě v San Franciscu. V Bay Area, známém centru vědy a výzkumu, kde se nachází i slavné Silicon Valley, měla možnost zkoumat, jak moderní technologie ovlivňují uspořádání i vztahy v domácnostech. V Kalifornii nasbírala nejen mnoho poznatků, ale i zážitků, o které se s námi podělí při zářijové Kavárně Universitas.

 

 

 

Proběhlé večery Kavárny Universitas 

 
Červen 2022 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Záznam červnové Kavárny Universitas naleznete zde.

 
Květen 2022

Záznam květnové Kavárny Universitas naleznete zde.

 
Duben 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Záznam dubnové Kavárny Universitas naleznete zde.

 
Březen 2022

 

 
Listopad 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Červen 2016

 
Březen 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Leden 2016

 
Listopad 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Prosinec 2013