Kavárna Universitas: O Vánocích jinak, 20. 12. 2022

O Vánocích jinak

Svátky míru a pohody, nebo stresu a komerce? Proč do příprav na Vánoce investujeme nemalou sumu finančních, časových i emočních prostředků? Jak Vánoce pracují s napětím a proč se tváří, že tu byly odjakživa?

Srdečně Vás zveme na poslední Kavárnu Universitas tohoto roku, která se bude konat v úterý 20. prosince 2022 od 17:00 v Divadle Exil. Hostem bude naše kolegyně Helena Dyndová, která bude zkoumat nejslavnější svátky moderní západní společnosti religionistickýma očima

Kde: Divadlo Exil, Pardubice

Kdy: 20. prosince 2022 od 17:00 do 19:00

Vstupné dobrovolné

Mgr. Helena Dyndová, Ph.D.

Helena Dyndová působí na katedře filosofie a religionistiky FF UPCE. Do jejího odborného zaměření patří současná západní spiritualita, komplementární a alternativní medicína či současný šamanismus. V právě končícím semestru vedla kurz o Vánocích, v němž se studenty hledala odpovědi na otázky spojené především se třemi tematickými okruhy: potýkání se s konzumerismem dnešní doby, vyrovnávání se s ideálem rodiny, který Vánoce staví do svého středu, a rituální výměnou darů, které pod anonymizovanou rouškou „od Ježíška“ nesou silná poselství o nuancích sociálních vztahů.