Výběrové řízení: ODBORNÝ ASISTENT/ODBORNÁ ASISTENTKA V OBORU FILOSOFIE

Katedra filosofie a religionistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice hledá nového kolegu/novou kolegyni na pozici

ODBORNÝ ASISTENT/ODBORNÁ ASISTENTKA V OBORU FILOSOFIE

Popis pracovního místa:

Očekáváme, že úspěšná kandidátka / úspěšný kandidát bude se zaujetím vyučovat filosofii jak ve své užší specializaci, tak v dalších oblastech podle potřeb studijních programů realizovaných na katedře včetně programů v anglickém jazyce. Kromě výuky zahrnuje práce odborné asistentky / odborného asistenta rovněž vědeckou činnost a spolupráci na rozvoji katedry. Ve vědecké oblasti očekáváme adekvátní publikační činnost s podstatným zastoupením publikací v zahraničí (kvalita publikací je přitom důležitější než jejich kvantita), pravidelné žádosti o externí finanční zdroje a realizaci zahraničních badatelských pobytů. Součástí práce odborné asistentky / odborného asistenta je jednoznačné směřování k navýšení kvalifikace (habilitace). Od nové kolegyně / nového kolegy rovněž očekáváme výrazný a aktivní podíl na rozvíjení pracoviště, který zahrnuje i práce administrativní povahy. Odborná asistentka / odborný asistent bude osobně přítomná/ý na pracovišti minimálně tři dny v týdnu.

Nezbytné kvalifikační požadavky:

Ukončené Ph.D. vzdělání (případně obhájení disertace do konce roku 2023).

Další kvalifikační dovednosti:

Přihlásit se mohou kandidátky / kandidáti s jakoukoli specializací v oboru filosofie. Výhodou (nikoli podmínkou) je, pokud se kandidátka / kandidát zaměřuje na některou z následujících specializací:

• politická filosofie
  • problémově orientovaná filosofie s důrazem na aktuální společenská témata
  • středověká filosofie
  • současná kontinentální filosofie

Uchazečky / uchazeči s jinými filosofickými specializacemi budou však rovněž zvažovány/i.

Co Vám můžeme nabídnout?

Katedra filosofie a religionistiky je mladá, různorodá a dynamicky se rozvíjející katedra s výrazným mezinárodním rozměrem ve vědě i výuce. Na katedře působí 21 akademiků a akademiček, z toho 6 ze zahraničí. Zajišťujeme 6 studijních programů, z toho 2 v angličtině. Máme 29 doktorandů, z toho 13 zahraničních. Rozvíjíme intenzívní mezioborovou  spolupráci mezi odděleními filosofie, religionistiky a badatelským Centrem pro etiku. Za posledních 6 let jsme vydali více než 10 knih v předních světových nakladatelstvích a získali řadu prestižních projektů. Na Univerzitě Pardubice působíme od roku 2000. Katedra filosofie a religionistiky se hlásí k hodnotě rozmanitosti a v tomto duchu podporuje vyrovnané zastoupení uchazeček/uchazečů v rámci obsazovaných pozic.

Podklady pro výběrové řízení:

• Strukturovaný odborný životopis
• Motivační dopis
• Přihláška k výběrovému řízení; kopie dokladů o dosaženém vzdělání, o akademických titulech či vědeckých hodnostech
• Videoukázka přednášky pro studenty prvního ročníku na téma, které souvisí s odborností uchazečky / uchazeče (délka max. 15 minut)
• Vybraný vlastní kratší odborný text (článek / kapitola knihy, do 30 normostran), kterým se chce uchazečka / uchazeč prezentovat

Průběh výběrového řízení:

Výběrové řízení proběhne ve dvou kolech:
                                               1) Výběr na základě zaslaných materiálů
                                               2) Vybrané uchazečky / Vybraní uchazeči budou pozvány/i k přednesení kratší odborné přednášky vycházející ze zaslaného textu a k osobnímu pohovoru.

Termín pro podání přihlášky: do 1. 5. 2023

Termín výběrového řízení: 23. 5. 2023

Kontaktní osoba: Ondřej Krása

Nástup: 1. 9. 2023 (nebo dle dohody)

Místo výkonu práce: Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická, Katedra filosofie a religionistiky

Pokud máte o tuto pozici zájem, zašlete životopis společně v přílohami na e-mail: Barbora.Krpatova@upce.cz. Případně na adresu: Univerzita Pardubice, děkanát Fakulty filozofické, Studentská 84, 532 10 Pardubice 2.

S Vašimi doklady poskytnutými pro potřeby výběrového řízení bude zacházeno dle GDPR a Řádu výběrového řízení.

Podrobnější informace naleznete zde.