Přednáškový cyklus Vybrané otázky umělé inteligence

Katedra filosofie a religionistiky by ráda pozvala zájemkyně a zájemce z řad široké veřejnosti i Univerzity UPCE na přednáškový cyklus Vybrané otázky umělé inteligence.

Během posledních let dochází na poli umělé inteligence (AI) k výraznému posunu. Zejména rozvoj generativních konverzačních nástrojů (např. ChatGPT, Copilot, Bard, Claude) a generátorů obrázků (např. Midjourney, DALL-E, Deeply Vision) vzbudil značnou pozornost i v akademickém prostředí. Kurz Vybrané otázky umělé inteligence si klade za cíl tento vývoj reflektovat a vytvořit na univerzitě takové prostředí, které akademické obci umožní smysluplně začlenit umělou inteligenci do svého fungování a vést o ní informovanou diskusi.

Kurz je koncipován jako série přednášek, které prozkoumávají rozličné aspekty této dynamicky se rozvíjející oblasti. Témata budou pokrývat, mimo jiné, následující oblasti ve vztahu k AI: technická stránka, proměny vzdělávání, právní aspekty, filozofická reflexe, etika AI, využití ve výzkumu, vztah k humanitním vědám a podobně. Přednášejí jak lidé z UPCE, tak externí hosté.

Kurz je otevřený a netřeba se na něj registrovat. Studentky a studenti si ale kurz mohou zapsat za 3 kredity.

Online na MS Teams.