Call for abstracts: Legitimation of Violence, 14.-15. září 2023

Call for abstracts

Legitimation of Violence

Mezinárodní konference organizována Katedrou filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice

14. - 15. září 2023, Pardubice, Česká republika

Abstract

Konference se bude zabývat historickými i současnými strategiemi legitimizace (fyzického i symbolického) násilí, a to především z filosofických a náboženských, ale i politických, sociologických a dalších hledisek. Hledáme příspěvky zaměřené jak na konkrétní případy násilí, historické i současné, tak na filosofické reflexe pojmů, terminologie a metod studia násilí a jeho ideologické legitimizace. Vítáni jsou vědečtí pracovníci z různých oblastí humanitních a společenských věd, mimo jiné z filosofie, religionistiky, sociologie, antropologie, historie a politologie.

Hlavní přednášející:

prof. Jonathan Havercroft (Universiry of Southampton)

Praktické informace:

Máte-li zájem o účast, zašlete nám abstrakt v angličtině (300 - 500 slov) do 30. dubna 2023. Všechny abstrakty by měly být zaslány na adresu matej.cibik@upce.cz  a pro účely hodnocení anonymizovány. Odpověď obdržíte do konce května 2023.